OK

BALETNI GALA IN STRAUSSOVE SANJE V AVDITORIJU PORTOROŽ

V ponedeljek, 2. avgusta 2021 bo v amfiteatru Avditorija Portorož na sporedu baletni večer. V prvem dels bo na sporedu Baletni gala Društva baletnih umetnikov Slovenije, v drugem pa bo z baletno predstavo Straussove sanje v koreografi Renata Zanelle nastopil Balet SNG Opera in balet Ljubljana. Predstava se pričenja ob 21. uri, vstopnice pa lahko kupite preko spleta na spletni strani www.avditorij.si oziroma na blagajni Avditorija Portorož pred pričetkom predstave.

Program:

GALA BALET / BALLET GALA

PAQUITA, Grand pas de deux

Glasba / Musica / Music: Ludwig Minkus

Koreografija / Coreografia / Choreography: Marius Petipa

NINA KRAMBERGER & JAN TRNINIČ

 

HORA

Glasba / Musica / Music: Balanescu quartet

Koreografija / Coreografia / Choreography: Edward Clug

MIRJANA ŠROT & FILIP JURIČ

 

VOYAGE

Glasba / Musica / Music: Ludwig van Beethoven

Koreografija / Coreografia / Choreography: Renato Zanella

PETAR ĐORČEVSKI

 

BAJADERA / LA BAYADERE, Nykia

Glasba / Musica / Music: Ludwig Minkus

Koreografija / Coreografia / Choreography: Marius Petipa

NEŽA RUS

 

DANS TES BRAS

Glasba / Musica / Music: Charles Aznavour

Koreografija / Coreografia / Choreography: Aleks Theo Šišernik

NINA KRAMBERGER & THOMAS GIUGOVAZ

 

OPUS 73

Glasba / Musica / Music: Ludwig van Beethoven

Koreografija / Coreografia / Choreography: Renato Zanella

NINA NOČ & LUCAS ZUSCHLAG

 

RADIO AND JULIET

Glasba / Musica / Music: Radiohead

Koreografija / Coreografia / Choreography: Edward Clug

TIJUANA KRIŽMAN HUDERNIK & TOMAŽ GOLUB

 

ROMEO IN JULIJA

Glasba / Musica / Music: Sergei Prokofiev

Koreografija / Coreografia / Choreography: TR

ANTONETA TURK & FILIP JURIČ

 

LABODJE JEZERO / IL LAGO DEI CIGNI / THE SWAN LAKE

Pas de deux Odile & Princ Siegfried

Glasba / Musica / Music: Petr Ilich Tchaikovsky

Koreografija / Coreografia / Choreography: Marius Petipa

SALOME LEVERASHVILI & PETAR ĐORČEVSKI

STRAUSSOVE SANJE / STRAUSS’S DREAM

SNG OPERA IN BALET LJUBLJANA

Glasba / Musica / Music:

Johann Strauss, Johann Strauss mlajši, Joseph Strauss, Ludwig van Beethoven

Koreografija / Coreografia / Choreography:

Renato Zanella

Kostumografinja / Costumi / Costumes:

Olgica Gjorgieva

Oblikovalec svetlobe / Luci / Light design:

Renato Zanella

Asistentka koreografa / Assistente del coreografo / Choreographer’s assistant:

Alessandra Pasquali

Asistenti predstave / Assistenti / Assistants:

Viktor Isajčev, Mojca Kalar

 

Zasedba / Interpreti / Cast:

 

Ples v maskah, četvorka / Un ballo in maschera, quartetto (Maskenball-Quadrille):

ANA KLAŠNJA

 

Naj živi Madžarska / Lunga vita all’Ungheria / Long live Hungary (Éljen a Magyar):

LUKAS BAREMAN, OLEKSANDR KORIAKOVSKYI, MATTEO MORETTO, FILIPPO JORIO

HUGO MBENG, FILIP JURIČ, CHRISTOPHER THOMPSON k. g.

 

Nova pizzicato polka / Nuova Pizzicato polka / New Pizzicato polka:

ANA KLAŠNJA IN KENTA YAMAMOTO

 

Umetnikovo življenje, klasično / La vita dell’artista, classica / The artist’s life, classical (Künstlerleben Classical):

TJAŠA KMETEC & LUKAS ZUSCHLAG, KATJA ROMŠEK & YUKI SEKI, MARIYA PAVLYUKOVA k. g. & MATTEO MORETTO, LARA FLEGAR & CHRISTOPHER THOMPSON k. g., SORINA DIMACHE & ALEKS THEO ŠIŠERNIK

 

Umetnikovo življenje, sodobno / La vita dell’artista, moderno / The artist’s life, Modern (Künstlerleben Modern):

YAMAN KELEMET & HUGO MBENG, JOHANNE MONFRET & THOMAS GIUGOVAZ, CHIE KATO & FILIPPO JORIO, ERICA PINZANO k. g. & YUJIN MURAISHI, BARBARA POTOKAR & LUKAS BAREMAN, MARIN INO, TASJA ŠARLER & FILIP JURIČ, GABRIELA MEDE & OLEKSANDR KORIAKOVSKYI

 

Perpetuum mobile:

YUJIN MURAISHI, MATTEO MORETTO, LUKAS BAREMAN, THOMAS GIUGOVAZ, OLEKSANDR KORIAKOVSKYI

 

Kmečka polka / Reggimento di contadini / Peasant regiment (Bauern-Polka):

MARIN INO, JOHANNE MONFRET, BARBARA POTOKAR, MARIYA PAVLYUKOVA k. g., GABRIELA MEDE, ERICA PINZANO k. g., CHIE KATO, LARA FLEGAR, KATJA ROMŠEK, TASJA ŠARLER

 

Lahka kri (Leichtes Blut):

KENTA YAMAMOTO, FILIPPO JORIO, THOMAS GIUGOVAZ

 

Pomladni glasovi, valček / Voci primaverili valzer / Spring voices waltz (Frühlingsstimmen Walzer):

TJAŠA KMETEC & LUKAS ZUSCHLAG, YAMAN KELEMET & HUGO MBENG, JOHANNE MONFRET & THOMAS GIUGOVAZ, KATJA ROMŠEK & YUKI SEKI, CHIE KATO & FILIPPO JORIO, TASJA ŠARLER & ALEKS THEO ŠIŠERNIK, ERICA PINZANO k. g. & YUJIN MURAISHI, BARBARA POTOKAR & LUKAS BAREMAN, MARIN INO & FILIP JURIČ, MARIYA PAVLYUKOVA k. g. & MATTEO MORETTO, GABRIELA MEDE & OLEKSANDR KORIAKOVSKYI, LARA FLEGAR & CHRISTOPHER THOMPSON k. g.

 

Adagietto:

ANA KLAŠNJA & KENTA YAMAMOTO