Nazaj na ARHIV 2016


ZAKLJUČNI VEČER MEDNARODNEGA POLETNEGA BALETNEGA SEMINARJA DANCS-PIRAN 2016

Tartinijev trg Piran

Sobota, 13. avgust 2016

Mednarodni baletni poletni seminar Dancs-Piran je v letu 2016 potekal tretjič. Seminar, ki je trajal od 1. do 13. avgusta 2016 je obiskalo 72 udeležencev, ki so se izobraževali pod vodstvom pedagogov Tijuane Križman Hudernik (baletni treningi in baletni repertoar za osnovni tečaj), Evelyn Teri (koreografske delavnice klasičnega baleta za nadaljevalni tečaj), Monika Barna (repertoar za osnovni tečaj ter baletni trening in klasično baletni repertoar za nadaljevalni tečaj), Ana Pandur (sodobni ples vs flamenko tako za osnovni kot nadaljevalni tečaj), Claudia Sovre (tečaj baleta za začetnike) in Gyorgy Szakaly (baletni trening in pas de deux ter moška baletna tehnika za nadaljevalni tečaj). Korepetitorja sta bila Marjan Petrnel in Gorazd Dvanajščak.

Ob koncu seminarja udeleženci vsako leto prikažejo pridobljeno znanje na odru, postavljenem na Tartinijevem trgu. V okviru seminarja 2016 je bila predstavitev 13. avgusta 2016 ob 21. uri.

 

Program:

Nadaljevalni tečaj 

Profesorja: Mónika Barna & György Szakály 

PAQUITA SUITE

Glasba Ludvig Minkus

Koreografija: Mónika Barna & György Szakály po / dopo / after Marius Petipa

Elena Gaber, Tamara Jojič, Maryia Kovaliova, Ayu Kinoshita, Kármen Kis, Maša Kočivnik, Eva Ogrinc, Szuzsanna Pretzer, Maša Pušnik, Dara Rozner, Neža Rus, Ayaka Satake, Nina Slabe, Kristina Veljkovič, Monika Zorko, Balázs Löcsei


Začetni tečaj 

Profesorica: Claudia Sovre

SAMO MI TRIJE 

Glasba: Peter Ilich Tchaikovsky

Koreografija: Claudia Sovre

Sun Jingtao, Sun Jingqi, Yan Puihing


Osnovni tečaj 

Profesorica: Tijuana Križman Hudernik

ODALISKE I – ENTRE

Glasba: Adolphe Adam

Koreografija: Tijuana Križman Hudernik

Tea Berghaus, Neli Crnkovič, Nika Ferjan, Wu Han, Lea Hostnik, Aala Ibrahim, Aaja Ibrahim, Lana Klemen, Luisa Kreul, Minka Lavrič, Weng Lingki, Liana Mali, Nina Naprudnik, Yan Peixin, Veronika Lucija Pirih, Jana Sever, Nina Lilija Sotlar, Lana Šifrar, Tajra Šučur, Yung UeyanTuo Ziyan, Li Yanxi, Fu Yike, Chen Yilin, Chen Yirun, Valentina Emilia Wiesner, Zeng Xi


Nadaljevalni tečaj 

Profesor: György Szakály

GUSAR – variacija

Glasba: Adolph Adam

Koreografija: Marius Petipa

Jan Trninič


Nadaljevalni tečaj 

Profesor: Mónika Barna & György Szakály

BAJADERA – Variacija Nykije 

Glasba: Ludvig Minkus

Koreografija: Marius Petipa

Reka Kiss


Osnovni tečaj

Profesorica: Tijuana Križman Hudernik

ODALISKE II – VARIACIJA 1 

Glasba: Adolphe Adam

Koreografija: Tijuana Križman Hudernik

Neli Crnkovič, Nika Ferjan, Wu Han, Lea Hostnik, Luisa Kreul, Nina Naprudnik, Nina Lilija Sotlar, Lana Šifrar, Valentina Wiesner


Nadaljevalni tečaj 

Profesor: Evelyn Téri

SCHUMANN CARNIVAL

Glasba: Robert Schumann

Koreografija: Evelyn Téri

Ayu Kinoshita, Jan Trninič – solo

Elena Gaber, Tamara Jojič, Maryia Kavaliova, Maša Kočivnik, Eva Ogrinc, Maša Pušnik, Dara Rozner, Neža Rus, Nina Slabe, Kristina Veljkovič, Monika Zorko, Tim Dolinšek, Gábor Kápolnás, Balázs Löcsei, Jošt Martinčič, Sara Žervanov


Osnovni tečaj

Profesorica: Tijuana Križman Hudernik

ODALISKE III – VARIACIJA2 

Glasba: Adolphe Adam

Koreografija: Tijuana Križman Hudernik

Tea Berghaus, Aala Ibrahim, Aaja Ibrahim, Lana Klemen, Minka Lavrič, Weng Lingki, Liana Mali, Yan Peixin, Veronika Lucija Pirih, Jana Sever, Tajra Šučur, Yung Ueyan, Tuo Ziyan, Li Yanxi, Fu Yike, Chen Yilin, Chen Yirun, Zeng Xi


Nadaljevalni tečaj 

Profesor: Evelyn Téri

GIVE ME THE HAND

Glasba: Joseph Haydn

Koreografija: Evelyn Téri

Elena Gaber, Ayu Kinoshita, Dara Rozner, Nina Slabe, Monika Zorko, Tim Dolinšek, Gábor Kápolnás, Balázs Löcsei, Jošt Martinčič, Jan Trninič


Osnovni tečaj 

Profesorica: Tijuana Križman Hudernik

ODALISKE IV – VARIACIJA 3 

Glasba: Adolphe Adam

Koreografija: Tijuana Križman Hudernik

Neli Crnkovič, Nina Naprudnik, Luisa Kreul, Nika Ferjan, Lana Šifrar, Valentina Wiesner, Lana Klemen, Tajra Šučur


Osnovni tečaj

Profesorica: Tijuana Križman Hudernik

ODALISKE V – CODA

Glasba: Adolphe Adam

Koreografija: Tijuana Križman Hudernik

Tea Berghaus, Neli Crnkovič, Nika Ferjan, Wu Han, Lea Hostnik, Aala Ibrahim, Aaja Ibrahim, Lana Klemen, Luisa Kreul, Minka Lavrič, Weng Lingki, Liana Mali, Nina Naprudnik, Yan Peixin, Veronika Lucija Pirih, Jana Sever, Nina Lilija Sotlar, Lana Šifrar, Tajra Šučur, Yung UeyanTuo Ziyan, Li Yanxi, Fu Yike, Chen Yilin, Chen Yirun, Valentina Emilia Wiesner, Zeng Xi


Nadaljevalni tečaj

Profesor: Mónika Barna & György Szakály

ANNA KARENINA

Glasba: Peter Ilich Tchaikovsky

Koreografija: Lilla Pártay

Balázs Löcsei, Filip Jurič, Gábor Kápolnás, Lan Dan Kerštanj, Tim DolinšekJošt Martinčič, Jan Trninič


Osnovni tečaj 

Profesorica: Mónika Barna

TRICH-TRACH POLKA

Glasba: Johann Strauss ml.

Koreografija: Mónika Barna

Tea Berghaus Kosec, Neli Crnkovič, Wu Han, Lea Hostnik, Aala Ibrahim, Aaja Ibrahim, Lana Klemen, Luisa Kreul, Weng Lingki, Liana Mali, Nina Naprudnik, Yan Peixin, Veronika Lucija Pirih, Jana Sever, Nina Lilija Sotlar, Lana Šifrar, Tajra Šučur, Yung UeyanTuo Ziyan, Li Yanxi, Fu Yike, Chen Yilin, Chen Yirun, Valentina Emilia Wiesner, Zeng Xi


Osnovni tečaj

Profesorica: Mónika Barna

PAQUITA – VARIACIJA 

Glasba: Ludvig Minkus

Koreografija: Mónika Barna

Nika Ferjan


Nadaljevalni tečaj 

Profesor: Mónika Barna & György Szakály

ODALISKE / ODALSQUE – Pas de trois

Glasba: Adolph Adam

Koreografija: Marius Petipa

Kármen Kis, Szuzsanna Pretzer, Dóra Sautek


Nadaljevalni tečaj 

Profesor: Ana Pandur 

CONTEMPORARY vs FLAMENCO

Glasba: Dorantes: Orobroy

Koreografija: Ana Pandur

Tamara Jojič, Ayu Kinoshita, Reka Kiss, Maša Kočivnik, Maryia Kovaliova, Eva Ogrinc, Maša Pušnik, Dara Rozner, Ayaka Satake, Kristina Veljkovič, Jošt Martinčič, Miha Florjanc Zupan


Osnovni tečaj

Profesorica: Ana Pandur

CONTEMPORARY vs FLAMENCO

Glasba: Fernando Terremoto – Fandango Waltz

Koreografija: Ana Pandur

Tea Berghaus, Neli Crnkovič, Nika Ferjan, Wu Han, Lea Hostnik, Aala Ibrahim, Aaja Ibrahim, Lana Klemen, Nuša Kranjc, Luisa Kreul, Weng Lingki, Liana Mali, Nina Naprudnik, Yan Peixin, Sergea Peršuh, Veronika Lucija Pirih, Jana Sever, Nina Lilija Sotlar, Lana Šifrar, Tajra Šučur, Yung UeyanTuo Ziyan, Li Yanxi, Fu Yike, Chen Yilin, Chen Yirun, Valentina Emilia Wiesner, Zeng Xi


Nadaljevalni tečaj 

Profesor: Mónika Barna

CAPONE

Glasba: Ronan Hardiman

Koreografija: Mónika Barna

Elena Gaber, Kármen Kis, Eva Ogrinc, Szuzsanna Pretzer, Maša Pušnik, Neža Rus, Ayaka Satake, Dóra Sautek, Nina Slabe, Monika Zorko

 

Uradna internetna stran DANCS-PIRAN

Uradna internetna stran Poletnega festivala Piran 2016/Zaključni večer Dancs-Piran