Nazaj na ARHIV 2013


SVEČANI MEDNARODNI GALA BALETNI KONCERT, 12. OKTOBRA 2013 V SNG MARIBOR

SNG Maribor, Velika dvorana
petek, 12. oktober 2013, ob 19.30

 

Na Mednarodnem gala baletnem koncertu vsako leto nastopijo izvrstni baletni plesalci iz celega sveta.

Letos se bodo predstavili:

–    ARIANA LAFITA GONZALVEZ iz Kube – mednarodno uveljavljena baletna umetnica

–    SONIA VINOGRAD GUIDOTTI iz Španije – nagrajenka Grand Prix de Lousanne

–    NINA POLAKOVA iz Slovaške – prvakinja baleta Dunajske državne opere

–    YELENA PANKOVA iz Rusije – mednarodno uveljavljena baletna umetnica

–    YAEE-GEE PARK iz Koreje – solistka Nacionalnega španskega baleta iz Madrida

–    ANA PAVLOVIĆ iz Srbije – prvakinja baleta Narodnega gledališča v Beogradu

–    CATARINA DE MENESES iz Portugalske – solistka Baleta SNG MARIBOR

–    ANA KLAŠNJA – solistka baleta SNG Opera in balet Ljubljana

–    VITTORIO GALLORO iz Italije – mednarodno uveljavljen baletni umetnik

–    DINU TAMAZLACARU iz Moldavije – prvak Nemškega državnega baleta iz Berlina

 

–    ANTON BOGOV – prvak slovenskega baleta in prvak Baleta SNG MARIBOR

–    JOVAN VESELINOVIĆ – prvi solist baleta Narodnega gledališča v Beogradu

–    ERNESTO BOADA iz Kube – mednarodno uveljavljeni baletni umetnik

–    ANTONY PINA iz ZDA – solist Nacionalnega španskega baleta iz Madrida

–    DAVID SANCHEZ BARCENA iz Španije – solist Enclave Ballet Company iz Madrida, ki je specializirana za uprizarjanje španskega flamenka in Bolera

–    RAINER KRENSTETTER iz Avstrije – prvak Nemškega državnega baleta iz Berlina

–    CHRISTIAN GUEREMATCHI iz Slovenije, ki profesionalno deluje na Nizozemskem  JOVAN VESELINOVIĆ iz Srbije – prvak baleta SNP Beograd

–    LUKAS ZUSCHLAG iz Avstrije – solist baleta SNG OPERA IN BALET LJUBLJANA

 

Na koncertu bodo svečano podeljene tudi nagrade Lydie Wisiakove in nagrada Pia in Pine Mlakar za leto 2012.

 

Program:

 

ROMEO IN JULIJA – BAL
Glasba: Sergei Prokofiev
Koreografija: Valentina Turcu
Lord Capulet : Sergio Moga
Lady Capulet : Tanja Baronik
Tybalt : Sytze Jan Luske
Kurtizana : Branka Popovici
Paris : Stefan Banica Ansambel : Asami Nakashima, Christian Popovici, Ines Uroševič, Tiberiu Marta, Adriana Cioata, Vadim Kurgajev, Blaga Stoycheva, Vasili Kuzkin, Hristina Stoycheva

PODELITEV NAGRAD (MB, LJ, TURCU, VOSPERNIK) max 15’

GISELLE – Grand pas de deux iz 1. dejanja
Glasba: Adolph Adam
Koreografija: Dawid Dawson
Ana Klašnja (Slovenija – solistka baleta SNG Opera in balet Ljubljana)
Lukas Zuschlag (Avstrija – solist baleta SNG Opera in balet Ljubljana)

ALEKSANDER – duet Roxane in Aleksandra Velikega
Glasba: razni avtorji
Koreografija: Ronald Savković
Ana Pavlović (Srbija, primabalerina baleta Srbskega narodnega gledališča iz Beograda)
Jovan Veselinović (Srbija, prvak baleta Srbskega narodnega gledališča iz Beograda)

GUSAR (Corsaire)
Glasba: Adolphe Ch. Adam
Koreografija: Riccardo Drigo
Nina Polakova (Slovaška, prvakinja Dunajskega državnega baleta)
Rainer Krenstetter (Avstrija, prvak Nemškega državnega balet Berlin)

S.D.M.L. (Stroling Down Memory Line)
Glasba: Stray Dogg – Whisper
Koreografija: Christian Guerematchi
Christian Guerematchi

LABODJE JEZERO – Pas de deux Odile in Princa iz III. dejanja
Glasba: Peter Ilič Čajkovski
Koreografija: Marius Petipa
Sonia Vinograd Guidotti (Španija – zmagovalka Gran Prix de Lausanne 2012)
Dinu Tamazlacaru (Moldavija, prvak Nemškega državnega balet Berlin)

2. del

MOZART – Klavirski koncert, 2. Stavek
Glasba: Wofgang Amadeus Mozart
Koreografija: Uwe Sholz
Yelena Pankova (Rusija)
Ernesto Boada (Kuba)

RETRATO
Glasba: Armand Amar
Koreografija: Antonio Pérez
David Sanchez Barcena (Španija, Enclave Dance Company, Madrid)

DELIBES SUITE
Glasba: Leo Delibes
Koreografija: Jose Martinez
Yaee-Gee Park (Koreja – Nacionalni španski balet iz Teatra Real, Madrid)
Antony Pina (ZDA – Nacionalni španski balet iz Teatra Real, Madrid)

BAROCCO
Glasba: Georg Friedrich Haendel
Koreografija: Renato Zanella
Rainer Krenstetter (Avstrija, prvak Nemškega državnega balet Berlin)

MODUS
Glasba: Ludwig van Beethoven
Koreografija: Eno Peci
Nina Polakova (Slovaška, prvakinja Dunajskega državnega baleta)

DON KIHOT – Grand pas de deux
Glasba: Ludwig Minkus
Koreografija: Marius Petipa – verzija za Kubanski nacionalni balet
Arianne Lafita Gonzalvez (Kuba)
Vittorio Galloro (Italija)

LA VIE EN ROSE – LES BOURGEOIS
Glasba: Jacques Brel
Koreografija: Ben Van Cauwenbergh
Kostumi: Danielle Laurent
Dinu Tamazlacaru (Moldavija, prvak Nemškega državnega balet Berlin)

ROMEO IN JULIJA – Balkonska scena
Glasba: Sergei Prokofiev
Koreografija: Valentina Turcu
Catarina de Meneses
Anton Bogov