Nazaj na PREDSTAVE


SVEČANI BALETNI KONCERT SLOVENSKEGA BALETA

s podelitvijo najvišjih nagrad in priznanj s področja baletne umetnosti v letu 2018

 

SNG Opera in balet Ljubljana, 18. april 2018, ob 19.30


Nagrajenci 2018:

LANE STRANIČ 

Nagrada Lydie Wisiakove za izjemne dosežke na področju baletne umetnosti:

NINA NOČ, GIORGIA VAILATI, ANTON BOGOV

Posebna strokovna priznanja:

TANJA BARONIK, MARKO GAŠPERŠIČ


Balet SNG Opera in balet Ljubljana, Balet SNG Maribor, Društvo baletnih umetnikov Slovenije, Konservatorij za glasbo in balet Ljubljana in Konservatorij za glasbo in balet Maribor


Program:

PIZZICATTO POLKA

Glasba: Johann Strauss ml.

Koreografija: Vesna Cestnik

LANA ŠIFRAR, NEŽA ANA GORIČAR in VID VIDIC, učenci Konservatorij za glasbo in balet Ljubljana

 

PAQUITA, variacija

Glasba: Ludvik Minkus

Koreografija: Marius Petipa

GITA ŠARAVANJA, dijakinja umetniške gimnazije Konservatorija za glasbo in balet Maribor

      

GISELLE, pas de deux Giselle in Princa Albrechta

Glasba: Adolph Adam

Koreografija: Jean Coralli in Jules Perrot

CATARINA DE MENESES in IONUT DINITA

 

DOKTOR ŽIVAGO, duet Lare in Komarovskega

Glasba: Dmitri Shostakovich

Koreografija: Jiří Bubeníček

TJAŠA KMETEC in PETAR ĐORČEVSKI

 

MOMENTUM MUSICAUX

Glasba: Domenico Scarlatti

Koreografija: Gaj Žmavc

TETIANA SVETLIČNA in GAJ ŽMAVC

 

LABODJE JEZERO, Elegija 

Glasba: Peter Ilič Čajkovski

Koreografija: Lynne Charles po Mariusu Petipaju

NINA NOČ in KENTA YAMAMOTO

___________________________________________________________________________

 

GRAND VALSE iz baleta DOKTOR ŽIVAGO

Glasba: Dmitri Shostakovich

Koreografija: Jiří Bubeníček

BALET SNG OPERA IN BALET LJUBLJANA

 

SVEČANA DODELITEV STROKOVNIH NAGRAD LYDIE WISIAKOVE IN PRIZNANJ S PODROČJA BALETNE UMETNOSTI V SLOVENIJI

 

VIRAL LOAD

Glasba: Max Richter (re-kompozirana)   

Koreografija: Rutkay Özpinar

MARIN INO in RICHÈL WIELES 

 

JEVGENIJ ONJEGIN, pas de deux Tatjane in Onjegina

Glasba: Sergej Rachmaninoff 

Koreografija: Valentina Turcu

JELENA LEČIĆ in ANTON BOGOV

 

SIMFONIJA OTOŽNIH PESMI, duet

Glasba: Henryk Mikołaj Górecki

Koreografija: Ronald Savković

GIORGIA VAILATI in KENTA YAMAMOTO

 

DIANA IN ACTEON, Grand pas de deux

Glasba: Cesare Pugni

Koreografija: Marius Petipa

ASAMI NAKASHIMA in YUYA OMAKI