Nazaj na ARHIV 2011


SVEČANI BALETNI KONCERT 2011
s podelitvijo strokovnih nagrad Lydie Wisakove v letu 2011
Častni pokrovitelj večera je predsednik republike Slovenije Dr. Danilo Türk

 

1. A. Ch. Adam: GISELLE, pas de deux iz II. Dejanja
Koreografija: Rafael Avnikjan po Mariusu Petipaju
Tijuana Križman Hudernik in Eric Borrough

2. C. Scheindienst/M. Kramer: ARABESQUE – ANJA DAJČMAN, KGB Maribor G. Ph. Telemann/A. Stevens: VIVACE – LAN DAN KERŠTANJ, Baletna šola Stevens
H. L. Lumbye/H. V. Krieger: ÉVIMA – EMA PERIČ in EVA MLAKAR POŠTRAK, KGB Maribor

3. Powell: TANGO
Koreogarfija: Aleksandra Cellentano
Dana Petretič in Siniša Bukinac

4. A. Ch. Adam: GUSAR, variacija Medore iz II. Dejanja
Koreografija: Marius Petipa
Barbara Potokar, Baletni studio SNG Opera in balet Ljubljana

5. S. Prokofiev: ROMEO IN JULIJA – Balkonska scena
Koreografija: Youri Vamosh
Ana Klašnja in Lukas Zuschlag

6. R. Drigo/M. Petipa: TALISMAN, Niriti – NINA NOČ, KGB Maribor
L. Delibes/C. Saint-Léon: COPPÉLIA, Franz – FILIP JURIČ – KGB Maribor
P. I. Čajkovski/M. Petipa: TRNULJČICA, Dobra vila – LARA FLEGAR – KGB Maribor

7. Čompe: MED POLENA POD KOLENA
Koreografija: Kristina Aleksova
Nina Ogrinc in Eva Gašparič

8. K. Komzak/H. V. Krieger: ETUDA 1 – ZALA TALJAT, GŠ Nova Gorica
K. Lomovšek/M. Selan: ETUDA – GAL TROBENTAR ŽAGAR, KGB Ljubljana
K. Komzak/H. V. Krieger: ETUDA 1 – REBEKA ŠKRJANC, KGB Ljubljana

9. P. I. Čajkovski: HRESTAČ, pas de deux
Koreografija: David Nixon
Alenka Ribič Laufer in Anton Bogov

ODMOR

10. A. Hačaturjan: SPARTAK, pas de deux Phrygie in Spartaka
Koreografija: po Yuriju Grigorovchu
Tetiana Svytlichna, Eric Borrough

11. P. I. Čajkovski: TRNULJČICA – variacija Aurore iz III. dejanja
Koreografija: Marius Petipa
Barbara Potokar, Baletni studio SNG Opera in balet Ljubljana

12. Katalena: OBRAZU V OBRAZ
Koreografija: Kristina Aleksova
Tjaša Kmetec in Lukas Zuschlag

13. L. Minkus/M. Petipa: DON KIHOT, Kitry – TJAŠA LEŠNIK, KGB Maribor
A. Glazunov/M. Petipa: RAYMONDA – MONJA OBRUL, KGB Maribor

14. L. Minkus: BAJADERA – Ples s šali
Koreografija: Rafael Avnikjan po Mariusu Petipaju
Balet SNG Opera in balet Ljubljana in balet SNG Maribor
Solistki: Lejla Pantić Šindrić in Tetiana Svitlychna
Nina Ogrinc, Eva Gašparič, Kristina Aleksova, Cleopatra Purice, Ines Uroševič, Miriana Šrot

SVEČANA PODELITEV STROKOVNE NAGRADE LYDIE WISIAKOVE ZA LETO 2010

15. L . Armnstrong: WHAT A WONDERFUL WORLD…CAN BE
Koreografija: Dinko Bogdanić
Joseph Bunn

SVEČANA PODELITEV STROKOVNE NAGRADE LYDIE WISIAKOVE ZA ŽIVLJENJSKO DELO

16. C. Pugni: DIANA IN ACTEON – pas de deux
Koreografija: Marius Petipa
Alenka Ribič Laufer in Anton Bogov