Nazaj na ARHIV 2015


DRUGI VEČER DANCS-PIRAN, Piran, Tartinijev trg, 15. 8. 2015

 

Izjemen ambient odprtega prostora je udeležence Mednarodnega poletnega baletnega seminarja Dancs-Piran še drugič v obdobju 14 dni popeljal v nove okoliščine. Biti ob odru na tleh kot v izložbi in zavezovati baletne copate je za te baletne »vajenčke« prav hecen občutek. Program ob koncu seminarja je bil mnogo daljši in bolj raznolik od tiste prve predstavitve, saj so udeleženci prikazali 14 dnevno delo. V skupini osnovnega programa so se znašla dekleta in trije fantje z zelo različnim znanjem, a vsi so se res potrudili in koreografije naučene v le teh nekaj dneh, odplesali prav profesionalno. Tijuana Križman Hudernik jih je vodila skozi oblike in preproste korake na konicah prstov v ljubkih koreografijah, kjer so lahko začutili skladnost gibov, četudi s soplesalci, s katerimi so se komaj spoznali. Prof.Evelyn Téri jih je postavila v zahtevno prepletanje v zgodovinsko zahtevni koreografiji Ocean in biseri A.Vaganove, kjer se je izpostavila  sposobnost razumevanja in usklajenost stila. Zadnja dva dneva je vaje in priprave na zaključni nastop te koreografije prevzela  Darja Sebastian, dolgoletna baletna pedagoginja, saj je prof.Evelyn Téri odpotovala na Japonsko, kjer je predsedovala žiriji na baletnem tekmovanju.

Zaplesati na odru skupaj s profesionalnimi plesalci je izkušnja, ki ponese in ti mladi plesalci so vsrkavali skoke, vrtenja, arabesques in virtuozne obrate v pas de deuxjih starejših kolegov iz nadaljevalnega programa, ki so se predstavili v odlomkih iz klasičnih baletov. Zaplesali so valček iz Raymonde, pa fantje svoje tours en l’air v Lavrenciji, Rusinja in Madžarka variaciji iz Gusarja in Bajadere, madžarska para pas de deux-ja Moszkowskega in Spring water, pa dekleta Chicago, Patricija Crnkovič je predstavila celo svojo lastno koreografijo, za zaključek so svoje znanje pokazali še v sodobnih koreografijah.

 

Program:

Nadaljevalni tečaj

Profesorja: Mónika Barna & György Szakály

BAJADERA– Valček iz 3. dejanja

Glasba: Ludwig Minkus

Koreografija: Mónika Barna & György Szakály po Mariusu Petipaju

Plesali so: Nina Bačani, Leticia Dvoršak, Lara Ekar Grlj, Sánta Eszter, Lina Hojda, Eszter Horányi, Maša Pušnik, Ayaka Iwasaki, Dina Levin, Sabina Pajmon, Liza Podjavoršek, Tinkara Primec, Neža Rus, Nina Slabe, Adrienn Tiszai, Antoneta Turk, Ingrid Tušar, Staša Tušar, Nina Veech, Žana Vidmar, Constanze Weidlinger, Gijs Pieter Hanegraaf, Márton János, Lan Dan Kerštanj, Varga Máte, Kristóf Telenkó, Somai Valér

 

Osnovni tečaj

Profesorica: Evelyn Téri

OCEAN IN BISERI

Glasba: Cesare Pugni

Koreografija: Evelyn Teri

Plesali so: Maja Čargo, Ajda Cimperman, Laura Ana Oman, Elena Gaber, Lea Hostnik, Nuša Krajnčan, Ela Kovač, Eva Ogrinc, Julija Motaln, Lara Nahtigal, Jerca Uranič, Ula Tomažin, Nika Vončina, Nina Naprudnik, Lana Voljč, Sara Žervanov, Živa Šubelj, Vanja Kalakovič, Leto Križanič Žorž, , Tamara Brkič, Alja Zaletelj, Brina Logonder Pogačnik, Lucija Matijašič, Jan Trninič, Jan T. Chapo

Variacije: Ela Kovač, Elena Gaber, Sara Žervanov, Jan Trninič

 

Nadaljevalni tečaj

Profesor: Mónika Barna

NA VALOVIH DONAVE

Glasba: Ion Ivanovici 

Koreografija: Mónika Barna 

Plesali so: Sánta Eszter, Constanze Weidlinger, Tinkara Primec, Maša Pušnik, Ayaka Iwasaki, Antoneta Turk, Sabina Pajmon, Liza Podjavoršek, Žana Vidmar

 

Nadaljevalni tečaj

Profesor: György Szakály

RAYMONDA 4 FANTJE

Glasba: Aleksander Glazunov 

Koreografija: György Szakály po Mariusu Petipaju

Plesali so:

Gijs Pieter Hanegraaf, Lan Dan Kerštanj, Kristóf Telenkó, Somai Valér

 

TRNULJČICA

variacija

Glasba:  Peter Ilich Tchaikovsky

Koreografija: Marius Petipa

Pripravila Mónika Barna & György Szakály

Plesala je: Eszter Horányi

 

VALČEK MOSKOWSKEGA

Glasba:  Moritz Moszkowsky 

Koreografija: Vasily Vainonen

Pripravila: Mónika Barna & György Szakály

Plesala sta: Gerda Guti in Bálazs Lőcsei

 

FOUNDING MYSELF

Glasba: Nick Murray & Jeremiah Pena

Koreografija: Victoria Doritou

Plesala je: Victoria Doritou

 

Osnovni tečaj

Profesorica: Tijuana Križman Hudernik

 

 

INSPIRACIJA

Glasba: Avici

Koreografija: Tijuana Križman Hudernik

Plesali so: Maja Čargo, Ajda Cimperman, Laura Ana Oman, Elena Gaber, Lea Hostnik, Nuša Krajnčan, Ela Kovač, Eva Ogrinc, Julija Motaln, Lara Nahtigal, Jerca Uranič, Ula Tomažin, Nika Vončina, Nina Naprudnik, Lana Voljč, Sara Žervanov, Živa Šubelj, Vanja Kalakovič, Leto Križanič Žorž, , Tamara Brkič, Alja Zaletelj, Brina Logonder Pogačnik, Lucija Matijašič, Jan Trninič, Jan T. Chapo

 

Nadaljevalni tečaj

BAYADERA, variacija Gamzati

Glasba: Ludwig Minkus

Koreografija: Marius Petipa

Plesala je: Dina Levin

 

LAURENZIA

Glasba: Alexander Crain

Koreografija: Vakhtang Chabukiani

Pripravil: György Szakály

Plesala sta: Varga Máte, Somai Valér

 

PAQUITA, variacija

Glasba: Ludwig Minkus

Koreografija: Marius Petipa

Plesala je: Adrienn Tiszai

 

SPRING WATER

Glasba: Sergej Rachmaninoff

Koreografija: Asaf Messerer

Pripravila: Mónika Barna & György Szakály

Plesala sta: Sánta Eszter, Márton János

 

GARDENFOUND

Glasba: “The Garden” by Einstürzende Neubauten

Koreografija: Tanja Pavlič

Plesala je: Staša Tušar, 2. mesto na mednarodnem tekmovanju MLADI EVROVIZIJSKI PLESALEC

 

Osnovni tečaj

Profesorica: Tijuana Križman Hudernik

PLESNA HARMONIJA

Glasba:  The piano guys

Koreografija: Tijuana Križman Hudernik

Plesali so: Maja Čargo, Ajda Cimperman, Laura Ana Oman, Elena Gaber, Lea Hostnik, Nuša Krajnčan, Ela Kovač, Eva Ogrinc, Julija Motaln, Lara Nahtigal, Jerca Uranič, Ula Tomažin, Nika Vončina, Nina Naprudnik, Lana Voljč, Sara Žervanov, Živa Šubelj, Vanja Kalakovič, Leto Križanič Žorž, , Tamara Brkič, Alja Zaletelj, Brina Logonder Pogačnik, Lucija Matijašič, Jan Trninič, Jan T. Chapo, Tezej Križanič Žorž

 

Nadaljevalni tečaj

Profesorica: Rosana Hribar

Koreografska delavnica

BETTANGO EN VIVO – ŠT. / NO. / NR. 14

Glasba: Bettango el vivo

Koreografija: Rosana Hribar & Gregor Luštek

Plesali so: Lara Ekar Grlj, Nina Slabe, Neža Rus, Neja Hrastar, Ayaka 

Iwasaki, Sabina Pajmon, Staša Tušar, Ingrid Tušar, Lan Dan Kerštanj, Gijs Pieter Hanegraaf

 

Osnovni tečaj

Profesorica: Rosana Hribar

Koreografska delavnica

ALLES NEU

Glasba: Peter Fox

Koreografija: Rosana Hribar 

Plesali so: Maja Čargo, Ajda Cimperman, Laura Ana Oman, Elena Gaber, Lea Hostnik, Nuša Krajnčan, Ela Kovač, Eva Ogrinc, Julija Motaln, Lara Nahtigal, Jerca Uranič, Ula Tomažin, Nika Vončina, Nina Naprudnik, Lana Voljč, Sara Žervanov, Živa Šubelj, Vanja Kalakovič, Leto Križanič Žorž, , Tamara Brkič, Alja Zaletelj, Brina Logonder Pogačnik, Lucija Matijašič, Jan Trninič, Jan T. Chapo

 

Nadaljevalni tečaj 

Profesor: Gaj Žmavc

KOREOGRAFSKA DELAVNICA GAJA ŽMAVCA

Glasba: Autumn (Gaj Žmavc)

Koreografija: Gaj Žmavc

Plesali so: Nina Bačani, Leticia Dvoršak, Lara Ekar Grlj, Lina Hojda, Maša Pušnik, Neja Hrastar, Ayaka Iwasaki, Sabina Pojmon, Liza Podjavoršek, Tinkara Primec, Neža Rus, Nina Slabe, Adrienn Tiszai, Antoneta Turk, Ingrid Tušar, Staša Tušar, Nina Veech, Žana Vidmar, Constanze Weidlinger, Victoria Doritou,  Gijs Pieter Hanegraaf, Lan Dan Kerštanj

 

Nadaljevalni tečaj

Profesor: Mónika Barna

CHICAGO

Glasba: John Kander

Koreografija: Mónika Barna 

Plesali so: Victoria Doritou, Dina Levin, Nina Veech, Gerda Guti, Lara Ekar Grlj, Nina Slabe, Leticia Dvoršak, Nina Bačani, Neža Rus, Lina Hojda, Eszter Horányi, Neja Hrastar, Ingrid Tušar, Staša Tušar, Sánta Eszter, Adrienn Tiszai