Datum

25 Mar 2011

Ob

19:30 - 22:00

VELIKI MEDNARODNI GALA BALETNI KONCERT

SNG Maribor, 25. marec 2011


Program: 

Prvi del

TRNULJČICA – Pas de deux Auroe in Désireja 

Glasba: P. I. Čajkovski 

Koreografija: Marius Petipa 

Arika Togawa (Japonska) in Maximilian Genow (Avstrija) Balet Semperer opere


PARTITA (3:00) 

Glasba: J. S. Bach 

Koreografija: Valentina Turcu 

Olesia Hartman, Sytze Jan Luske (balet SNG Maribor)


LABODJE JEZERO – Pas de deux Odette in Princa Ziegfrieda 

Glasba: P. I. Čajkovski 

Koreografija: Marius Petipa 

Ksenija Ovčinnikova, Dmitrij Ponomarjev (Rusija, Samara)


TUÉ 

Glasba: Barbara 

Koreografija: Marco Goecke 

Bridget Breiner (ZDA) – Stuttgarter Ballet


GRAND PAS CLASSIQUE 

Glasba: D. Auber 

Koreografija: Victor Gsovsky 

Krasina Pavlova (Bolgarija), Rainer Krenstetter (Avstrija) – Nemški državni balet Berlin


CARMEN 

Glasba: G. Bizet 

Koreografija: Roland Petit 

Yelena Pankova (Rusija, St.Petersburg), Maxim Tshatshegorov (Rusija, St.Petersburg – Bayerische Staatsballett München)


MOSZKOWSKI WALTZ 

Glasba: Moritz Moszkowsky 

Koreografija: Vasily Vainonen 

Katarina de Meneses, Anton Bogov (Balet SNG Maribor)


ICH ERINNERE MICH, DU WARST HIER 

Glasba: Avo part 

Koreografija: Gaj Žmavc 

Evgenija Koškina, Gaj Žmavc (Balet SNG Maribor)


GUSAR – pas de deux 

Glasba: A. Ch. Adam 

Koreografija: Marius Petipa 

Suzanna Kaic (Ukrajina), Artur Shesterikov (Rusija) HET Natinal Ballet Amsterdam


BALLET 101 

Glasba: Eric Gauthier 

Koreografija: Jens-Peter Abele 

Jason Reilly (Kanada) – Stuttgarter Ballet


TALISMAN – Pas de deux 

Glasba: R. Drigo 

Koreografija: Maša Mukhamedov po Mariusu Petipaju 

Ana Klašnja, Joseph Bunn (Balet SNG Opera in balet Ljubljana)


Drugi del:

 WATCHING OTHERS 

Glasba: Milko Lazar 

Koreografija: Edward Clug 

Tijuana Križman Hudernik, Evgenija Koškina, Branka Popovici, Olesia Hartman, Matjaž Marin, Tiberiu Marta, Gaj Žmavc, Sytze Jan Luske (Balet SNG Maribor)


PAS D´ESCLAVE – Pas de deux iz baleta Gusar 

Glasba: A. Ch. Adam 

Koreografija: Marius Petipa 

Ksenija Ovčinnikova, Dmitrij Ponomarjev (Rusija, Samara)


MINOS, Pas de deux 

Glasba: Ryuichi Sakamoto & Alva Noto 

Koreografija: Juanjo Arques 

Luč: Wijnand van der Horst 

Kostumi: Oliver Haller 

Suzanna Kaic (Ukrajina), Artur Shesterikov (Rusija) – HET National Ballet Amsterdam


LACRIMOSA 

Glasba: W. A. Mozart 

Koreografija: Gyula Pandis 

Rainer Krenstetter (Avstrija) – Nemški državni balet Berlin


LE PAPILLON – Pas de deux 

Glasba: J. Offenbach 

Koreografija: Maria Taglioni 

Yelena Pankova (Rusija, St.Petersburg), Maxim Tshatshegorov (Rusija, St.Petersburg – Bayerische Staatsballett München)


TRNULJČICA, pas de deux 

Glasba: Peter Ilič Čajkovski

Koreografija: Marius Petipa

Arika Togawa (Japonska), Maximilian Genow (Avstrija) – Balet Semperer opere


ONEGIN – pas de deux 

Glasba: Peter Ilič Čajkovski / Kurt Heinz Stolze 

Koreografija: John Cranko 

Bridget Breiner (ZDA), Jason Reilly (Kanada) – Stuttgarter Ballet


DON KIHOT – Pas de deux 

Glasba: L. Minkus 

Koreografija: Marius Petipa 

Alenka Ribič Laufer, Anton Bogov (Balet SNG Maribor) 


Društvo baletnih umetnikov Slovenije se iskreno zahvaljuje sponzorjem, ki so omogočili dogodek!

Sledite ali všečkajte: