Organizator

Društvo baletnih umetnikov Slovenije
Telefon
040 465 160
Elektronski naslov
dbus@dbus.si
Spletna stran
https://www.dbus.si

Lokacija

Tartinijev trg Piran
Tartinijev trg, 6330 Piran
QR Code

Datum

04 Avg 2018

Ob

21:30

Cena

0,00 / Zaželjeni so prostovoljni prispevki

BALETNI KONCERT DANCS-PIRAN 2018 & MLADI SLOVENSKI BALET

Zaključni večer udeležencev Mednarodnega poletnega baletnega seminarja Dancs-Piran 2018 in mladih slovenskih baletnih plesalcev na odru Tartinijevega trga v Piranu.


PROGRAM:

 

Nadaljevalni & profesionalni tečaj klasičnega baleta 

Učitelja: Yelena Pankova & Nikolai Semenov

INDIJSKI PLES 

Glasba: Ludwig Minkus

Koreografija: Marius Petipa

Plešejo:

Co Emanuelle, Lea Napsugár Joó, Jošt Martinčič

Rosalija Kavčič, Janja Šinkovec, Ana Marija Šauli, Zarja Kotlušek Pavčič, Žan Alimanović, Lan Dan Kerštajn, Tim Dolinjšek, Jakob Korošec


Mladi slovenski balet

TARAS BULBA – GOPAK

Glasba: Vasily Solovyov-Sedom

Koreografija: Boris Fenster

Pleše: Jan Trninič


Osnovni bazični tečaj klasičnega baleta

Učiteljica: Ana Trojnar

VALČEK VRTNIC

Glasba: Eugen Doha

Koreografija: Ana Trojnar

Plešejo: Živa Babnik, Tisa Gašparič, Marija Kotnik, Eli Kompara Petek, Stefania Marusig, Lidija Prevc, Mojca Požek, Lana Pucihar, Martin Pucihar, Neža Rakovec


Nadaljevalni & profesionalni tečaj klasičnega baleta 

Učitelja: Yelena Pankova & Nikolai Semenov

TRNULJČICA – variacija 

Glasba: Petr Ilich Tchaikovsky

Koreografija: Marius Petipa

Pleše: Janja Šinkovec


Osnovni nadaljevalni tečaj klasičnega baleta – SOLO

Učiteljica: Tetiana Svetlična

ČUDOVITE MARJETICE

Glasba: Leo Delibes

Koreografija: Tetiana Svetlična

Plešejo: Valentina Benkič, Lana Klemen, Nina Triler, Lana Druškovič


Nadaljevalni & profesionalni tečaj klasičnega baleta 

Učitelja: Yelena Pankova & Nikolai Semenov

VIVANDIERE – PAS DE SIX

Glasba: Cesare Pugni

Koreografija: Arthur Saint-Léon and Fanny Cerrito

Plešejo: Nina Bačani, Liliána Bozsányi, Lea Napsugár Joó, Dorka Róza Dosek, Aleksandra Marinković, Co Emanuelle


Osnovni nadaljevalni tečaj klasičnega baleta 

Učitelj: Nina Noč

WALZER NR. 2

Glasba: Dmitri Shostakovich

Koreografija: Nina Noč

Plešejo: Uršula Horvatič, Valentina Benkič, Katja Poštrak, Minja Bigec, Katarina Kos, Lana Klemen, Rebeka Drnovšek, Marialuisa Starman, Danaja Podgoršek, Vida Jugović, Brina Gašparič, Nina Triler, Iza Fašun, Tereza Jankovič Kociper, Ula Kostić, Katarina Tričković, Xiao Rui, Ma Ziyin, Huang Ziyue, Sun Jiawei, Lu Beiyuan, Yong Hengle, Huang Yingyi, Xie Xinrui, Chen Yuxuan, Wu Yiman, Deng Le Qi, Zhang Jingqi, Ye Yumeng, Yang Yifan, Huang Yuxi, Yang Jianing, Manca Andrić, Lana Druškovič, Lucija Povše, Grega Golob


Mladi slovenski balet

GUSAR – variacija 

Glasba: Adolph Ch. Adam

Koreografija: Marius Petipa

Pleše: Assija Sultanova


Mladi slovenski balet

FARAONOVA HČI, variacija

Glasba: Cesare Pugni

Koreografija: Marius Petipa

Pleše: Antoneta Turk


Osnovni bazični tečaj klasičnega baleta

Učiteljica: Ana Trojnar

PLES PRINCESK

Glasba: Nikolai Tchrepnin

Koreografija: Ana Trojnar

Plešejo: Marija Kotnik, Eli Kompara Petek, Lidija Prevc, Lana Pucihar


Osnovni nadaljevalni tečaj klasičnega baleta – SOLO

Učitelj: Tetiana Svetlična

LABODEK 

Glasba: Camille Saint-Saëns

Koreografija: Svetlična po Fokinu

Pleše: Iza Fašun


Nadaljevalni & profesionalni tečaj klasičnega baleta 

Učitelja: Yelena Pankova & Nikolai Semenov

PLESU V ČAST 

Glasba: Petr Ilich Tchaikovsky

Koreografija: Yelena Pankova & Nikolai Semenov

Plešejo: Janja Šinkovec, Rozalija Kavčič, Liliána Bozsányi, Lea Napsugár Joó, Dorka Róza Dosek, Klaudia Tamás, Ana Marija Šavli, Sofia La Rosa, Kristina Kovacevic, Nuša Gujt Bauman, Aleksandra Marinković, Filip Jurič, Tim Dolinšek, Co Emanuelle, Žan Alimanović, Jakob Korošec, Márk Plita, Jošt Martinčič, Jan Trninič


DRAGON LAMP DANCE

Glasba: Cheng Liwen

Koreografija: Jang Qin

Plešejo: Xiao Rui, Ma Ziyin, Huang Ziyue, Sun Jiawei, Lu Beiyuan, Yong Hengle, Huang Yingyi, Xie Xinrui, Chen Yuxuan, Wu Yiman, Deng Le Qi, Zhang Jingqi, Ye Yumeng, Yang Yifan, Huang Yuxi, Yang Jianing


Osnovni nadaljevalni tečaj klasičnega baleta – SOLO

Učitelj: Tetiana Svetlična

CIPOLLINO – variacija 

Glasba: Karen Khachaturyan

Koreografija: Tetiana Svetlična po Majorovu

Pleše: Gregor Golob


Osnovni nadaljevalni tečaj klasičnega baleta – SOLO

Učitelj: Tetiana Svetlična

DON KIHOT – variacija 

Glasba: Ludwig Minkus

Koreografija: Marius Petipa

Pleše: Lana Klemen


Osnovni bazični tečaj klasičnega baleta 

Učiteljica: Ana Trojnar

BELLA BELLISSIMA

Glasba: Blaž Pucihar

Koreografija: Ana Trojnar

Plešejo: Tisa Gašparič, Marija Kotnik, Eli Kompara Petek, Lidija Prevc, Mojca Požek, Lana Pucihar, Martin Pucihar


Mladi slovenski balet

ANJUTA – pas de deux

Glasba: Valery Aleksandrovich Gavrilin

Koreografija: Vladimir Vasiliev

Plešeta: Maryia Kavaliova, Jošt Martinčič


TRNULJČICA – variacija

Glasba: Petr Ilich Tchaikovsky

Koreografija: Marius Petipa

Pleše: Aleksandra Marinković


Osnovni nadaljevalni tečaj klasičnega baleta – SOLO

Učiteljica: Tetiana Svetlična

COPPELIA – Valček

Glasba: Leo Delibes

Koreografija: Tetiana Svetlična

Plešejo: Uršula Horvatič, Valentina Benkič, Katja Poštrak, Minja Bigec, Lana Klemen, Rebeka Drnovšek, Danaja Podgoršek, Vida Jugović, Nina Triler, Tereza Jankovič Kociper, Ula Kostić, Lana Druškovič, Grega Golob


Nadaljevalni & profesionalni tečaj klasičnega baleta 

Učitelja: Yelena Pankova & Nikolai Semenov

HRESTAČ – Pastorale 

Glasba: Peter Ilich Tchaikovsky

Koreografija: Marius Petipa

Plešeta: Janja Šinkovec, Rosalija Kavčič, Žan Alimanović


Nadaljevalni & profesionalni tečaj klasičnega baleta 

Učitelja: Yelena Pankova & Nikolai Semenov

PAVLOVA IN CECHETTI – Pas de deux

Glasba: Petr Ilich Tchaikovsky

Koreografija: Yelena Pankova & Nikolai Semenov

Plešeta: Kristina Kovačević, Márk Plita


Mladi slovenski balet

DON KIHOT – variacija 

Glasba: Ludwig Minkus

Koreografija: Marius Petipa

Pleše: Maryia Kavaliova


Osnovni nadaljevalni tečaj klasičnega baleta

Učitelj: Gaj Žmavc

VIKINGI 

Glasba: Runedance

Koreografija: Gaj Žmavc

Plešejo: Uršula Horvatič, Valentina Benkič, Katja Poštrak, Minja Bigec, Katarina Kos, Lana Klemen, Rebeka Drnovšek, Marialuisa Starman, Danaja Podgoršek, Vida Jugović, Brina Gašparič, Nina Triler, Iza Fašun, Tereza Jankovič Kociper, Ula Kostić, Katarina Tričković, Xiao Rui, Ma Ziyin, Huang Ziyue, Sun Jiawei, Lu Beiyuan, Yong Hengle, Huang Yingyi, Xie Xinrui, Chen Yuxuan, Wu Yiman, Deng Le Qi, Zhang Jingqi, Ye Yumeng, Yang Yifan, Huang Yuxi, Yang Jianing, Manca Andrić, Lana Druškovič, Lucija Povše, Grega Golob


Nadaljevalni & profesionalni tečaj klasičnega baleta 

Učitelj: Gaj Žmavc

US 

Glasba: F. Chopin

Koreografija: Gaj Žmavc

Plešejo: udeleženke in udeleženci Nadaljevalnega & profesionalnega tečaja klasičnega baleta 


Mladi slovenski balet

HARLEKINADA – pas de deux

Glasba: Cesare Pugni

Koreografija: Marius Petipa

Plešeta: Nina Kramberger in Jan Trninič

Sledite ali všečkajte: