Nazaj na ARHIV 2010


BALETNI KONCERT ZA VSAKO DUŠO

Cankarjev dom Ljubljana, 23.5.2010

 

V nedeljo, 23. maja 2010 je bil v Linhartovi dvorani Cankarjevega doma v Ljubljani uprizorjen Baletni koncert za vsako dušo, na katerem so nastopili priznani slovenski in v Sloveniji delujoči baletni umetniki, poudarek pa je bil na predstavitvi letošnjih dobitnikov strokovnih nagrad Lydie Wisiakove in Pie in Pina Mlakarja. Dvourni program je ponudil vsakemu nekaj za “njegovo dušo”, saj je bil sestavljen iz točk številnih plesnih zvrsti.

 

BALETNI KONCERT ZA VSAKO DUŠO

Cankarjev dom, Linhartova dvorana, 23. maj 2010 19.30

  1. M. Moszkowski – MOSZKOWSKI WALTZ   

Koreografija: Vasili Vainonen

Plešeta: Katarina de Menezes, Anton  Bogov

 

  1. L. Minkus: BAJADERA – variacija Nikije  

Koreografija: Marius Petipa

Pleše: Galina  Čajka 

 

  1. S. Prokofiev: PEPELKA  

Koreografija: Jean Christoph Blaviere

Plešeta: Ana Klašnja, Lukas Zuschlag

 

  1. V. Kreslin: DAN NESKONČNIH SANJ  

Koreografija: Gregor Guštin

Plešeta: Urša Vidmar, Gregor Guštin

 

  1. B. Assafjew: PLAMEN PARIZA – variacija  

Agripina Jakovljeva Vaganova

Pleše:  Evegenija Koškina

 

  1.  P. I. Čajkovski: HRESTAČ – Pas de deux  

Koreografija: Marius Petipa

Plešeta: Mariša Nač, Lucas Jerkander

 

  1. N. Simone: STRANGE FRUIT  

Koreografija: Kjara Starič

Pleše: Joseph  Bunn

 

  1. L. Minkus: BAYADERA – Pas de deux Nikie in Solorja  

Koreografija:  Marius Petipa

Plešeta: Galina Čajka, Anton Bogov

 

  1. C. Saint – Säens: UMIRAJOČI LABOD  

Koreografija: Michel Fokine

Pleše: Galina Čajka

 

  1. J. Brel/N. Simone: NE ME QUITE PAS   

Koreografija: Fred Lassere

Plešeta: Dana Petretič, Siniša Bukinac

 

  1. A. Ch. Adam – GISELLE  

Koreografija: Jean Coralli, Jules Perrot

Plešeta: Eva Gašparič, Ivan Kozyuk

 

  1. M. Jackson: THE WAY YOU MAKE ME FEEL  

Koreografija: Lukas Zuschlag                      

Plešeta:  Ana Klašnja, Lukas Zuschlag

 

  1. G. F. Haendel: LARGO  

Koreografija: Vlasto Dedovič

Plešeta: Urša Vidmar, Lucas Jerkander

 

  1. L. Felix, L. EiunaudiDUST IN THE WIND   

Koreografija in ples: Nastja Bremec, Michal Rynia

 

  1. P. I. Čajkovski: LABODJE JEZERO – Pas de deux Odette in Princa  

Koreografija: Lew Ivanov

Plešeta: Alenka Ribič Laufer, Anton Bogov

 

  1. E. Herold – TRIJE GENERALI  

Koreografija: Vlasto Dedovič

Plešejo: Sergiu Moga, Matjaž Marin, Vadim Kurgajev