Nazaj na ARHIV 2008


8. GALA VEČER NOVIH BALETNIH KOREOGRAFIJ 2008

 

Društvo baletnih umetnikov Slovenije v sodelovanju z Cankarjevim domom Ljubljana, SNG Opera in balet Maribor, SNG Opera in balet Ljubljana, Televizijo Slovenija, uredništvom za resno glasbo in balet, JSKD RS IO Piran in ob podpori Ministrstva za kulturo RS, Mestne občine Maribor in Ambasade ZDA v Ljubljani, je izvedlo

8. gala večer novih baletnih koreografij na slovensko glasbo

– v nedeljo, 19. oktobra 2008, ob 19.00 uri v Linhartovi dvorani Cankarjevega doma v Ljubljani,

– v nedeljo, 16. novembra 2008, ob 19.00 uri v Veliki dvorani SNG Opera in balet Maribor

– v nedeljo, 21. decembra 2008, ob 19.00 uri v SNG Nova Gorica.

– v nedeljo, 25. oktobra 2009 ob 19.00 v Tartinijevem gledališču v Piranu
 

PROGRAM

1. Svit
Koreografija: Valentina Turcu
Glasba: skupina Katalena
Ples: Valentina Turcu, Sytze Jan Luske
Video posnetek: Sytze Jan Luske

2. Aprilski dež
Koreografija: Tijuana Križman
Glasba: Patrik Greblo
Ples: Tijuana Križman, Darab Denes Janos

3. Težnost in milost
Koreografija: Živa Cvar
Glasba: Tina Mauko (Judovska rapsodija – odlomek)
Izvaja: mednarodni orkester Savitra
Solista: violina Klemen Bračko, mezzosopran Barbara Jernejčič
Dirigent: Matjaž Rebolj
Ples: Živa Cvar, Marjeta Kosovac, Jerneja Podbevšek Zhembrovsky, Ivan Kozyuk
Besedilo interpretira: Vida Cvar

4. Ko se selijo žerjavi
Koreografija: Andrew Peter Greenwood
Glasba: Mirko Vuksanović
Ples: Dana Petretič, Siniša Bukinac

5. Celinka
Koreografija: Uršula Teržan
Glasba: Mario Marolt
Dramaturgija: Klavdija Zupan
Ples in oblikovanje giba: Eva Gašparič, Ana Klašnja Urša Vidmar, Gregor Guštin, Petar
Đorćevski, Igor Sviderski

6. Dekadans
Koreografija in ples: Alena Medich
Glasba: skupina Noctiferia, skupina Silence, Mitja Vrhovnik – Smrekar

7. Moja prijateljica Ruth
Koreografija, glasba: Marko Urbanek
Glasba: Marko Urbanek
Ples: Maja Arzenšek, Maja Logar, Ajda Pfifer, Katarina Barbara Kavčič, Suzana Majer, Jure
Masten, Marko Urbanek

8. Voda za angela
Koreografija: Dana Petretič
Glasba: Jan Plestenjak
Ples: Dana Petretič

9. Standing still
Koreografija in ples: Kjara Starič, Joseph Bunn
Glasba: Janez Gregorc (Patchouli)
Izvaja: Trio Viribus Unitis

10. Šavrin
Koreografija in ples: Siniša Bukinac
Glasba: Rudi Bučar
Aranžma: Rudi Bučar, Goran Moskovski, David Morgan
Besedilo: Alferija Bržan

11. Silvije
Koreografija: Kjara Starič
Glasba: Silvija nabira jesensko listje
Avtor glasbe: Robert Pešut Magnifico
Avtor aranžmaja: Gregor Strniša
Izvaja: All Capone Štrajh Trio, CD ISO 2001
Ples: Kaja Lin Jagodič Avguštin, Ana Klašnja, Tjaša Kmetec, Alena Medich, Rita Pollacchi,
Marija Slavec

12. Pet krat ena
Koreografija: Isabelle Kralj
Glasba: skupina Katalena
Ples: Kristina Aleksova, Kjara Starič, Urša Vidmar, Joseph Bunn, Tomaž Rode

Dodatna 13. točka za Novo Gorico 21.12.2008:

13. »Moj dragi dnevnik …«
Koreografija in ples: Nastja Bremec, Michal Rynia
Glasba: Adele in Ludovico Einaudi