Nazaj na ARHIV 2011


11. GALA VEČER NOVIH BALETNIH KOREOGRAFIJ NA SLOVENSKO GLASBO

          
2. oktobra 2011 je Društvo baletnih umetnikov Slovenije, v Linhartovi dvorani Cankarjevega doma, premierno uprizorilo 11. Gala večer novih baletnih koreografij. Te so ustvarili Tetiana Svetlična, Andrew John Stevens, Nastja Bremec in Michal Rynia, ki sta bila žal zaradi poškodbe nastop v zadnjem trenutku odpovedati, Milan Lazić, Tamara Divjak, Alena Medič, Dimitrij Popovski, Gaj Žmavc, Zarja Zavodnik ter letošnja nagrajenca z Župančičevo nagrado, Rosana Hribar in Gregor Luštek. Večer je simbioza baletnih zvrsti od klasičnega baleta pa vse do sodobnega plesa.

Ponovitve: 13.oktober 2011 v Avditoriju Portorož, 4.december 2011 v Delavskem domu Prevalje, 20.april 2012 SNG Maribor – Velika dvorana

 

11. gala večer novih baletnih koreografij na slovensko glasbo

»NA MEJI«

Glasba: Melodrom

Koreografija: Tetiana Svetlična

Ples: Tetiana Svetlična, Eric Borrough

 

»PREBUJENJE«

Glasba: Demetrij Žebre

Koreografija: Andrew John Stevens

Plešeta: Katarina Škrjanc, Mitja Obed

 

 

 »CHAINED«  

Glasba: Luka Šulič, Stjepan Hauser  (Hurt in Smooth Criminal)

Koreografija in ples: Nastja Bremec, Michal Rynia

 

»KAJ MANJKA?«

Glasba: Uroš Zagožen, Blaž Arnič

Koreografija: Tamara Divjak

Pleše: Mojca Majcen

Kostumografija: Ivona Novak

 

»NEKAJ JE V ZRAKU«

Glasba: Ljudska (priredba M. Simič, izvaja Ethnodelia)

Koreografija: Alena Medič

Ples: Zala Dodič, Luka Žiher

 

»HREPENENJE«

Glasba: Marjan Mozetich (Postcards from the sky/I. Unfolding sky)

Koreografija: Milan Lazić

Ples: Dana Petretič, Siniša Bukinac

 

»ZRELO JE ŽITO, ROŽMARIN …«  

Glasba: Rok Golob

Koreografija: Dimitrij Popovski

Ples: Petra Zupančič, Jan Ravnik

 

»THOSE AND DREAMS«

Glasba: Autumn

Koreografija: Gaj Žmavc

Ples: Evgenija Koškina, Gaj Žmavc

 

»ENAINDVA JST«

Glasba: Zarja Zavodnik

Koreografija in ples: Jasna Zavodnik

 

»ZNORELA SVA (V SIJAJEN DAN)«

Glasba, besedilo, aranžma in vsi instrumenti: Nebojša Pop-Tasić
Glas: Jette Ostan Vejrup, Nebojša Pop-Tasić
Spremljevalni glasovi: Gregor Gruden, Jerica Lorenci, Ana Duša
Koreografija in ples: Rosana Hribar, Gregor Luštek