Nazaj na ARHIV 2016


10. REVIJA KLASIČNO BALETNIH ŠOL IN DRUŠTEV RS

Kulturni dom Kamnik

Nedelja, 29. maja 2016, ob 15.30 in 18. uri

 

 

V Kulturnem domu v Kamniku je v nedeljo, 29. 5. 2016 žuborel mladostno razigran živ žav, saj so se zbrali mladi plesalci na že deseti reviji baletnih šol in društev Republike Slovenije. Stoosemdeset otrok in petnajst učiteljic je hitelo z vajami, z zadnjimi ponavljanji korakov in koreografij za svečani nastop.

V imenu organizacijskega odbora, ki so ga sestavljali predsednica Ana Vovk Pezdir in člani Tomaž Rode, Darja Sebastian, Claudia Sovre, Ana Trojnar, je pobudnica revij Ana Vovk Pezdir z nagovorom pripravila pravšnje vzdušje za večer poln rožic, labodkov, ledenih kraljic, pomladi, otožnega večera, pravljičnega plesa, nagajivih grajskih gospodičen, ognjevitega  španskega plesa, elegije, pa slovanskega  plesa. Med deklicami je zablestelo tudi nekaj zelo obetavnih fantov.

Večer je kot gostitelj otvoril baletni oddelek GŠ Kamnik pod mentorstvom Ane Trojnar,  zaplesali so še otroci iz Društva športni raj Trbovlje, mentorici Irena Senčar in Anja Vincek, Plesni klub Minimundo, mentorica Barbara Hribar, Društvo Moj klub Bled, mentorica Tamara Polanc, Zavod baletna šola Stevens iz Pirnič, mentorica Manca Torkar in iz Naklega, mentorica Nena Vrhovec Stevens, pa baletni oddelki GŠ Zagorje pod vodstvom Ane Hrastelj Malec, GŠ Nazarje pod vodstvom  Tanje Pečenko, GŠ Gornja Radgona z učiteljico Ano Tino Petkovšek, GŠ Radlje ob Dravi z Galino Čajka Kuhar, GŠ Koper z Manjano Milostnik, pa iz Harlekin – Društvo za umetnost plesa Celje pod vodstvom Ane Jenček Dekleva ter Konservatorij za glasbo in balet Ljubljana z učiteljicama Tanjo Pavlič in Nado Zorn Herem.

Ob koncu sta tako šolam kot učiteljicam Ana Vovk Pezdir in predsednik DBUS Tomaž Rode podelila priznanja za sodelovanje na reviji.

 

Program:

 
Glasbena šola Kamnik               

VALČEK CVETJA

Glasba: P.I.Čajkovski

Mentorica: Ana Trojnar


Društvo Športni raj Trbovlje

LABODKI

Glasba: Jacques Offenbach

Mentorici: Irena Senčar, Anja Vincek


Plesni klub Minimundo

POMLAD

Glasba: Paul Mauriat

Mentorica: Barbara Hribar


Društvo Moj klub

GRAJSKI PLES

Glasba: Sergej Prokofjev

Mentorica: Tamara Polanc


Zavod baletna šola Stevens – Pirniče

FAIRY DANCE

Glasba: Peter Pan OST

Mentorica: Manca Torkar


Zavod baletna šola Stevens – Pirniče

NEOPAZNE

Glasba: Blue rose

Mentorica: Manca Torkar


Glasbena šola Zagorje

LABODI

Glasba: P.I.Čajkovski

Mentorica: Ana Hrastelj Malec


Glasbena šola Nazarje

LEDENE KRALJICE

Glasba: Robert Lopez / prir.Joanina

Mentorica: Tanja Pečenko


Glasbena šola Gornja Radgona

ŠPANSKI PLES

Glasba: P.I.Čajkovski

Mentorica: Ana Tina Petkovšek


Zavod baletna šola Stevens – Naklo

VEČER

Glasba: Astor Piazzolla

Mentorica: Nena Vrhovec Stevens


Glasbena šola Radlje ob Dravi

ELEGIJA

Glasba: Maksim Mrvica

Mentorica: Galina Čajka Kuhar


Glasbena šola Koper

PLES DEKLET

Glasba: Ludwig Minkus

Mentorica: Manjana Milostnik


HARLEKIN – Društvo za umetnost plesa

PEPELKINA SUITA

Glasba: S.Prokofiev

Mentorica: Ana Jenček Dekleva


Konservatorij za glasbo in balet Ljubljana

SLOVANSKI PLESI

Glasba: A.Dvorak

Mentorici: Nada zorn Herem, Tanja Pavlič